شرکت مهندسی طرح و کاوش (سهامی خاص)
تلفن: 02122035008

درباره شرکت

این مجموعه در سال ۱۳۴۸ توسط زنده یاد مهندس محمد رسولیان و چند تن از دیگر معماران و مهندسان برجسته کشور به منظور فعالیت در زمینه‌های تخصصی معماری و شهرسازی پایه‌گذاری شد و در ادامه از سال ۱۳۵۶ با نام شرکت مهندسی طرح و کاوش، به صورت پیوسته و مداوم فعالیت خود را ادامه داده است.

شرکت مهندسی طرح و کاوش تا به حال بیش از چهل طرح شهرسازی را در سراسر ایران به پایان رسانیده است و چندین طرح شهرسازی و طراحی شهری را در دست مطالعه دارد. در زمینه معماری نیز، فعالیت شرکت بالغ بر چندین میلیون متر مربع طراحی و نظارت تا مرحله بهره برداری شامل پروژه‌های مسکونی، ‌اداری، ‌تجاری، بهداشتی، گردشگری و آموزشی بوده است.

تألیف چندین کتاب تخصصی،‌ انتشار مقالات و انجام سخنرانی‌های متعدد توسط مدیران ارشد شرکت، از دیگر فعالیت های این مجموعه بوده است. از چند سال قبل، ‌این شرکت به اتفاق هفت مهندس مشاور دیگر در زمینه های تأسیسات زیربنائی، حمل و نقل، صنایع و مدیریت، برنامه‌ریزی منطقه‌ای، سازه، معماری و شهرسازی تشکیل یک کنسرسیوم قوی به نام آبادی سرزمین داده است.

در اختیار داشتن مجموعه‌ای متشکل از سی نفر مدیران اجرائی و با تجربه، این امکان را برای شرکت مهندسی طرح و کاوش ایجاد کرده است که اینک، در آستانه چهلمین سال تاسیس خود، تجارب‌ گرانبها و ارزنده ای را که در خلال سالها تجربه اندوزی به دست آمده است، در اختیار جامعه فنی و مهندسی کشور قرار دهد.

ماموریت

شرکت طرح و کاوش بر آن است تا با ارائه خدمات طراحی و مهندسی، برنامه ریزی، مطالعات کالبدی و امکان سنجی اقتصادی و اجتماعی در زمینه معماری و شهرسازی به دولت، شهرداری ها و نهادهای عمومی و مشتریان بخش خصوصی، ضمن رعایت اصول اخلاق حرفه ای و قانونی و حفظ رضایت مندی جمعی ذی نفعان شرکت، نقشی تاثیرگذار در جامعه حرفه ای معماری و شهرسازی ایفا نماید.

چشم انداز

چشم انداز شرکت طرح و کاوش قرارگیری در میان ۱۰ شرکت برتر ایرانی در ارائه خدمات طراحی معماری، شهرسازی و مدیریت طرح در عرصه های فرااستانی و بین المللی از نظر تعداد، مقیاس و تنوع پروژه های خود و میزان سودآوری است.

این شرکت در زمینه بهره گیری از نیروهای انسانی کارآمد، کسب تخصص و افزایش شایستگی و صلاحیت ها و بهبود کیفیت خدمات خود پیشتاز و سرآمد خواهد بود و از این طریق اعتبار و شهرت بسزایی در جامعه مشاوران و کارفرمایان کسب خواهد نمود.